Zadbaj o swoją przydomową szklarnię

W dzisiejszych czasach ludzie starają się być bliżej natury. Odczuwamy niekiedy przesyt technologiczny, tęsknimy za dawnymi czasami, kiedy przyroda stanowiła część naszego życia. Z tego powodu ostatnio panuje spora moda na żywność ekologiczną, wyprodukowaną bez udziału pestycydów. Jeśli dysponujesz kawałkiem gruntu koło domu, powinieneś zainstalować tam szklarnię.

szklarnia

Odpowiednie oświetlenie roślin

Decydując się na inwestycję tego typu, będziesz mógł radować się własnymi, naturalnymi warzywami i owocami przez niemalże cały rok. Mało tego, z pewnością odczujesz nadprodukcje, nadmiar jedzenia będziesz mógł ofiarować bliskim lub nawet sprzedać. Aby szklarnia funkcjonowała prawidłowo, będziesz musiał zadbać o odpowiednie oświetlenie roślin. Bowiem w okresie od września do kwietnia promienie słoneczne w Polsce nie są wystarczająco mocne, aby umożliwić wzrost warzyw i owoców, dlatego należy im nieco dopomóc.

Na szczęście nowoczesna technologia nam to umożliwia. Specjalne lampy zaprojektowane do szklarni dają światło, które imituje promienie słoneczne. Oświetlone nim rośliny otrzymują odpowiednią ilość energii aby mimo pory roku wyrosnąć okazale. Największą popularnością obecnie cieszy się oświetlenie LEDowe. Hodowcy cenią je sobie, bowiem jest energooszczędne, łatwo regulować jego natężenie, rośliny dobrze przy nim rosną. Zobacz więcej na www.flora-fauna.pl/pol_m_Oswietlenie-roslin-161.html.

Inwestycja w naturalne nawozy

Kolejnym, istotnym zakupem, który będziesz musiał poczynić będą nawozy do roślin. Oczywiście, raczej nie chcesz w tym przypadku korzystać z pestycydów, które zabijają insekty, bowiem nie jest to rozwiązanie ekologiczne. Na szczęście mamy do dyspozycji nawozy pochodzenia roślinnego, które idealnie stymulują wzrost roślin bez udziału chemicznych substancji. Idealnie podnoszą one żywność gleby, tym samym zwiększając jej żywotność. Mamy do dyspozycji różne, ekologiczne nawozy do roślin – wykonane ze zmielonych składników mineralnych i skał, organiczne, wykonane ze zmielonych kopyt, rogów czy humusu, a także torf. Jeżeli pragniesz sprzedawać później swoje plony jako organiczne, musisz zadbać o to, aby kupowany przez ciebie nawóz posiadał odpowiedni atest.

Jeżeli posiadasz spory ogródek, możesz wykorzystać go lepiej, jeśli zamontujesz tam szklarnie. Dzięki temu będziesz miał do dyspozycji organiczne owoce i warzywa. Mało tego, może to być także idealny sposób na zarobek – niespożyte plony możesz z powodzeniem sprzedawać. Potrzebne ci będzie odpowiednie oświetlenie roślin oraz organiczny nawóz.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)