Przesyłki pocztowe

Wiele zdań można usłyszeć na temat działanie naszej poczty. Jedni chwalą, inni raczej krytykują, ale tak czy inaczej to właśnie z usług poczty korzystamy najczęściej. Ponieważ zakupy internetowe są dziś coraz bardziej popularne to niezwykle wiele paczek pocztowych jest wysyłanych. Zakupione w sieci towary dostarcza się zazwyczaj właśnie drogą pocztową z racji dość niskiej ceny. Jedynie w sytuacjach, gdzie bardzo ważny jest czas dostawy, korzysta się z usług firm kurierskich. Ich usługi są oczywiście ekspresowe, ale i dość kosztowne. Niezależnie jednak od tego, jaką firmę wybieramy, to musimy odpowiednio przygotować paczkę do wysyłki.

Samo owinięcie wysyłanych przedmiotów w papier będzie trochę za mało. Paczka musi być bowiem zapakowana w taki sposób, aby nic się w niej nie zniszczyło w czasie transportu. Jeśli paczki bowiem nie są ubezpieczane to poczta nie bierze odpowiedzialności za wszelkie zniszczenia. Towary wysyłane pocztą dobrze jest więc zapakować w jakieś kartony. Jeśli nie chcecie kupować nowych pudeł to zawsze można udać się do pobliskiego marketu i poprosić o parę kartonowych pudeł z odzysku. W ten sposób towary są bezpieczne w twardym opakowaniu.

Należy jednak uniemożliwić także przemieszczanie się tych przedmiotów we wnętrzu i wzajemne obijanie. Po pierwsze na pewno przyda się folia stretch. Owinięcie nią wszystkich przedmiotów w paczce sprawi, że te będą ściśle do siebie przylegały. Po drugie należy całą wolną przestrzeń w pudle wypełnić gazetami. Dzięki temu całość nie będzie miała absolutnie żadnej możliwości na przemieszczanie się wewnątrz pudła.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)