Ogród zimowy

To jest prawdą że oranżeria jest luksusem? Bezspornie wielu uważa, iż to kosztowna oraz nieodzowna inwestycja.

Ostatecznie coraz więcej ludzi patrzy nie tylko czar takiego kąta inaczej też jego wymiar praktyczny. Wbrew pozorom, przytykająca do domu szklana oranżeria nie przyczynia się do deficytów gorąca, wprost przeciwnie daje zaoszczędzić na wydatkach ocieplania.
Oranżerie damy radę dobudować do domu nieomalże w dowolnym miejscu. Przeważnie wykorzystuje się faktyczny taras lub wnękę w kącie ścian. Jeśliby na piętrze jest balkon, budowę można przestawić powyżej i z sypialni wpaść na wprost do oranżerii.
Możliwości jest mnóstwo. Oprócz tego stan ogrodu może być luźna mimo że pojawiają się nieuniknione ograniczenia technologiczne na planie kwadratu, prostokąta czy wielokąta.
Z tego względu, ogrody zimowe dzieli się na ogrzewane, więc ciepłe tudzież nieogrzewane – zimne. Ciepłe używa się przez cały rok. Przeważnie są natenczas dodatkowym, szalenie zajmującym, salonem lub jadalnią. Konstruuje się je z tzw. ciepłych profili konstrukcyjnych i szyb. Zimą występuje w nich temperatura pokojowa (18-21°C). W chłodnej całkowicie można korzystać wyłącznie latem.
Co się tyczy w zimie nieźle czują się w nich te rooeliny, które potrzebują przerwy w wegetacji. Chociaż temperatura jest tu w granicach 5-15°C (raczej nie spada poniżej zera) i tak tworzą śluzę klimatyczną, zabezpieczając w chłodnych porach roku ucieczce ciepła z budynku, a w ciepłych nieumiarkowanemu nagrzewaniu się wnętrz.

 
Utrzymanie w przejrzystości tak potężnych szyb w oranżerii nie jest łatwe . Warto wobec tego poprawić sobie życie. Odbijające się od podłoża krople deszczu nie zabrudzą szyb, jeśli wzdłuż ścian ogrodu wysypie się żwirem pas szerokości 30-40 cm. Zniechęcimy ptactwo do siadania na dachu, jeśli użyjemy detale wykończeniowe. Mają one niejednokrotnie formę buław lub płotków, a ich szczyty i krawędzie są dosyć ostro zakończone.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)