Odszkodowania w UK

Jest dużo biur zajmujących się sprawami zadośćuczynień. Pamiętaj jednak iż niektóre funkcjonują sprawniej niż inne. Wystrzegaj się także nierzetelnych pośredników. Rzetelna firma to taka, która nie pobiera prowizji za swe usługi. Zgodnie z normą panującą w Anglii dostaniesz 100% zadośćuczynienia a wszystkie koszty pokryje strona przeciwna. Także jeśli nie wygrasz nie ponosisz żadnych kosztów.

Potknięcia czy poślizgnięcia w miejscach publicznych zdarzają się nieustannie. Z pozoru niewinne często powodują poważne urazy np. kończyn, głowy.Gdy tylko wydarzają się nie z naszej winy przysługuje nam prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Pamiętajmy aby zawsze udać się do lekarza rodzinnego w celu uzyskania ekspertyzy lekarskiej. Jeżeli to możliwe weźmy numery telefonów od świadków. Gdy wypadek wydarzył się w sklepie, na poczcie zwróćmy się z prośbą do administratora o sporządzenie protokołu. Upewnijmy się że zostaną wykonane zdjęcia np. śliskiej posadzki lub wykonajmy sami chociażby telefonem komórkowym. Podobne zasady dotyczą pobić. CICA czyli Criminal Injuries Compensation Authority jest urzędem powołanym przez rząd Wielkiej Brytani w celu udzielenia wsparcia ofiarom przestępstw kryminalnych. Gdy padłeś ofiarą przemocy w ciągu ostatnich 2 lat, masz pełne prawo starać się o odszkodowanie. W zależności od wydarzenia odszkodowanie może wynosić od 1.000 do 250.000 tysięcy funtów. Dodatkowo przysługuje Ci zwrot utraconych zarobków i pokrycie innych kosztów.Dowiedz się więcej o pobiciach odwiedzając portal Odszkodowania UK .

Wypadki przy pracy zdarzają się bardzo często. Ażeby ubiegać się o odszkodowanie należy udokumentować, że nastąpił on z winy pracodawcy. Mamy absolutne prawo starać się o zadośćuczynienie za uszczerbek zdrowia jak i utratę dochodów oraz poniesione straty. Chlebodawca nie ma uprawnień nas zwolnić albo w jakikolwiek sposób dyskryminować z powodu starania się przez nas przysługującego odszkodowania. Każdy chlebodawca jest zabezpieczony na wypadek takiego zdarzenia. Fundusze na zadośćuczynienie pochodzą od firmy ubezpieczeniowej z którą kontrakt ma Twój chlebodawca. Nieznajomość tego faktu wielokrotnie powoduje, że poszkodowani boją się wystąpić przeciwko pracodawcy. Pamiętać należy o kilku istotnych faktach. Przede wszystkim wypadek powinien zostać bardzo dokładnie scharakteryzowany w raporcie. Opis winien odzwierciedlać wydarzenie. Najlepiej poprosić o pomoc przełożonego. Ważne jest uzyskanie oświadczeń od widzów a także udanie się do lekarza rodzinnego oraz zrobienie fotografii telefonem komórkowym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym temacie odwiedź stronę Wypadek w UK.

Wypadki drogowe niestety zdarzają się codziennie. Aby starać się o zadośćuczynienie w UK należy mieć przekonanie, że zdarzył się on nie z naszego przewinienia. Mógł go spowodować kierowca innego pojazdu, kierowca samochodu którym podróżowaliśmy a także mógł to być wypadek podczas korzystania z transportu publicznego czy chociażby roweru. Większość osób uczestniczących w wypadkach samochodowych lub innego rodzaju wypadkach komunikacyjnych doświadcza uszkodzeń ciała. Nieważne czy osoba ta była szoferem, pasażerem, rowerzystą czy też pieszym ma uprawnienie by starać się o odszkodowanie powypadkowe o ile do nieszczęścia doszło nie z naszej winy. Jeżeli w ciągu ostatnich 3 lat miałeś wypadek komunikacyjny na terytorium Anglii, Walii, Irlandii bądź Szkocji przypuszczalnie może przysługiwać Ci zadośćuczynienie. Nieistotne czy aktualnie przebywasz w UK czy może wróciłeś do Polski, ciągle masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat wejdź na stronę Odszkodowanie w Anglii. Znajdziesz tam potrzebne informacje a także uzyskasz darmową pomoc. Powinno się pamiętać o zebraniu danych uczestników kolizji i winowajcy zarówno numerów telefonów jak i informacji o samochodzie sprawcy. Należy zapisać numer rejestracyjny auta oraz jego model. Możemy również zanotować jak doszło do wypadku oraz zrobić zdjęcie telefonem komórkowym. Gdyby druga strona nie była ubezpieczona istnieje szansa ubiegania się o odszkodowanie za odniesione urazy ze specjalnego funduszu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (8 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)