Angielski

Rodzice teraźniejszych nastolatków, nie mówiąc już o dziadkach, nie byli w posiadaniu możliwości, aby za darmo korzystać z lekcji języka Szekspira. Angielski to już  obowiązek. A dzisiaj, już w podstawówce język angielski jest na liście przedmiotów obowiązkowych. Opanowanie jego jest podobnie poważne jak nauka języka ojczystego. Teraz w większości przedszkoli, proponują nadprogramowe godziny z języka angielskiego dla maluszków. Gdy rodzic nie posyła malca do opieki przedszkolnej, wówczas przeważnie zapisuje do grup językowych, gdzie angliści nauczają angielskich słówek z wykorzystaniem różnych zabaw, jako że na takie zajęcia zapisywane są maluchy, które nie dają rady jeszcze czytać i pisać.

Zdarza się, że nie każdy uczeń szanuje tego, iż bez opłat ma możliwość uczyć się języka obcego. Jest to dla nich mus, ale w dorosłym życiu dotrze do nich jak konieczna jest mówienia po angielsku. Przekonają o tym, kiedy będą rozglądać się za pracą. Zdarza się, że jeśli moglibyśmy dostać się do pracy w za ladą, poniektórzy pracodawcy zapytają, w jakim stopniu potrafimy porozumieć się w angielskim. Bardzo często do Polski przybywają obywatele innych państw i niedobrze jeśli ekspedientka nie rozumie co cudzoziemiec chciałby kupić.

Język angielski okaże się przydatny, gdy zdecydujemy się na wczasy do innego kraju. W większości państw język angielski jest bardzo często znany, a przynajmniej wielu mieszkańców każdego kraju potrafią się w tym języku skontaktować. Właściwie żaden turysta nie chce, przebywając w obcym kraju dowiadywać się np. jak gdzieś trafić, korzystając z rozmówek, w których są podane proste wyrażenia dla podróżujących.
Dlatego też, jeśli mamy jakąś sposobność nauczyć angielskiego nawet wtedy kiedy dawno już ukończyliśmy szkołę i będzie możliwość nauczenia się przynajmniej mówić po angielsku, to nie ma co się szukać wykrętów, i rozpocząć naukę, ponieważ prędzej czy później będziemy mieć żal, że nie znamy przynajmniej prostych zdań.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)